Home › Mercedes-Benz › GLC Coupé

Mercedes-Benz GLC Coupé: historie en aandachtspunten

Alles over de 16.665 Mercedes-Benz GLC Coupé's op de Nederlandse weg. Vul een kenteken in voor de historie van precies die auto.

NL
Mercedes-Benz GLC Coupé tegenover het gemiddelde
16.665
op een Nederlands kenteken
Import
56 %
Gemiddeld
28 %
Onl. teller
0,89 %
Gemiddeld
2,25 %
Open terugroepactie30,0 %4,5× het gemiddelde
Ooit taxi0,07 %5,7× minder dan gemiddeld
In bezit2,4 jaargemiddeld bij de huidige eigenaar
Nu te koop228mediaan € 42.950

Hoeveel Mercedes-Benz GLC Coupé's per bouwjaar?

Aantal auto's in het register naar jaar van eerste toelating.

07251.4512.1762.9022015: 30620152016: 1.29020162017: 2.63820172018: 2.57520182019: 86220192020: 1.32620202021: 1.52920212022: 79420222023: 1.18320232024: 1.47420242025: 1.51720252026: 1.1542026

Import per bouwjaar

Aandeel dat als gebruikte auto uit het buitenland kwam.

0 %23 %47 %70 %94 %2015: 85 %20152016: 74 %20162017: 77 %20172018: 72 %20182019: 68 %20192020: 83 %20202021: 68 %20212022: 40 %20222023: 36 %20232024: 30 %20242025: 19 %20252026: 2 %2026

Onlogische tellers per bouwjaar

Aandeel met een onlogisch tellerstandoordeel van de RDW.

0,0 %0,4 %0,9 %1,3 %1,7 %2015: 0,0 %20152016: 1,1 %20162017: 1,6 %20172018: 1,4 %20182019: 1,2 %20192020: 0,7 %20202021: 0,7 %20212022: 0,8 %20222023: 0,6 %20232024: 0,3 %20242025: 0,4 %20252026: 0,3 %2026

Waar let je op bij een tweedehands Mercedes-Benz GLC Coupé?

De meeste onlogische tellerstanden zie je bij bouwjaar 2017, 2018, 2019 (tot 1,6 %). Controleer bij die jaren extra goed de kilometerstand en de NAP-verklaring.
Bouwjaar 2015, 2020, 2017 is relatief vaak geïmporteerd (tot 85 %). Vraag naar de historie van vóór de import.
Bij 30,0 % staat nog een terugroepactie open. Vraag of die is uitgevoerd; dat is gratis bij de merkdealer.
Check altijd het kenteken: dan zie je per auto de APK-historie, het tellerstandoordeel en hoe lang de eigenaar hem al heeft.

Terugroepacties Mercedes-Benz GLC Coupé

114 van de 16.665 Mercedes-Benz GLC Coupé's in ons kentekenregister (0,7 %) hebben of hadden een terugroepactie; bij 87 (0,5 %) staat die nog open. Herstel is gratis bij de merkdealer; vraag ernaar vóór de koop.

BouwjaarIn registerMet terugroepactieNog open
20153060 (0 %)0 (0,0 %)
20161.2900 (0 %)0 (0,0 %)
20172.6380 (0 %)0 (0,0 %)
20182.5750 (0 %)0 (0,0 %)
201986231 (4 %)25 (2,9 %)
20201.32669 (5 %)53 (4,0 %)
20211.5297 (0 %)5 (0,3 %)
20227947 (1 %)4 (0,5 %)
20231.1830 (0 %)0 (0,0 %)
20241.4740 (0 %)0 (0,0 %)
20251.5170 (0 %)0 (0,0 %)
20261.1540 (0 %)0 (0,0 %)

De acties

  • MGP210194: De bevestigingsklem van de gasleidingen van het inertiseringssysteem kan mogelijk zijn klemkracht verliezen. · 104 auto's, 73 nog open · risico ern
  • MGP210046: De aansluiting van de positieve kabel aan de starter kan mogelijk door trillingen kortsluiting veroorzaken. · 54 auto's, 43 nog open · risico ern
  • MGP200370: De vergrendeling van de rugleuning van de linker achterbank werkt mogelijk niet juist. · 9 auto's, 7 nog open · risico gem
  • MGP230307: De brandstoftoevoermodule kan warmlopen en blokkeren. · 9 auto's, 5 nog open · risico ern
  • MGP200601: De kabelboom van de stuurdoos van het stuurhuis is mogelijk beschadigd. · 2 auto's, 0 nog open · risico ern
  • MGP210554: De werking van het noodoproepsysteem (e-Call) is mogelijk bij een tijdelijke stroomonderbreking niet correct. · 2 auto's, 0 nog open · risico gem

Alle terugroepacties van de Mercedes-Benz GLC Coupé per bouwjaar, met defect en herstel →

APK-afkeur per bouwjaar: Mercedes-Benz GLC Coupé

Per bouwjaar het aantal APK-keuringen in het register en het aandeel waarbij de keurmeester minstens één gebrek vastlegde (reparatie- of afkeurpunt), met de meest geconstateerde gebreken. Oudere bouwjaren hebben meer keuringen achter de rug; vergelijk dus vooral bouwjaren onderling.

BouwjaarKeuringenMet gebrekMeest geconstateerd
202010724 %Bandenspanning niet op juiste waarde, Band(en) aanwezig met een profieldiepte…, Dimlicht onjuist afgesteld

Meest geconstateerde gebreken bij de Mercedes-Benz GLC Coupé

Bandenspanning niet op juiste waarde14
Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6…13
Dimlicht onjuist afgesteld7
Mechanische delen van het remsysteem vertonen s…6
Band onvoldoende profiel5

Wat verkopers zelf melden

In 114 gelezen advertenties van een GLC Coupé: hoe vaak de verkoper dit noemt.

schade1,8 %
storingen / foutmeldingen1,8 %
krassen0,9 %

Hoe lang heeft de eigenaar hem al?

Tijd sinds de laatste tenaamstelling.

< 1 jaar34 %
1–3 jaar37 %
3–5 jaar16 %
5–10 jaar12 %
10+ jaar0 %

Populairste kleuren

Grijs43 %
Zwart35 %
Blauw9 %
Wit9 %
Groen2 %
Rood1 %
Bruin1 %

Energielabel

Label A28 %
Label B0 %
Label C7 %
Label D7 %
Label E4 %
Label F1 %
Label G1 %

Check één specifieke GLC Coupé

Vul het kenteken in: de historie van precies die auto, naast de cijfers van het model.

NL

Vragen over de Mercedes-Benz GLC Coupé

Hoeveel Mercedes-Benz GLC Coupé's rijden er in Nederland?

Volgens het RDW-register staan er 16.665 Mercedes-Benz GLC Coupé's op een Nederlands kenteken.

Hoeveel Mercedes-Benz GLC Coupé's zijn geïmporteerd?

56 % kwam als gebruikte auto uit het buitenland, gemiddeld op een leeftijd van 3,3 jaar. Gemiddeld over alle personenauto's is dat 28 %.

Komen teruggedraaide kilometerstanden vaak voor bij de Mercedes-Benz GLC Coupé?

De RDW noemt de tellerstand van 0,89 % van de Mercedes-Benz GLC Coupé's onlogisch, tegenover 2,25 % gemiddeld. Dat is niet altijd fraude: ook een vervangen teller telt mee.

Hoe lang houden eigenaren hun Mercedes-Benz GLC Coupé?

De huidige eigenaar heeft de auto gemiddeld 2,4 jaar. 34 % wisselde het afgelopen jaar nog van eigenaar.